بستن
خان سفر
 • ورود و عضویت
منو اصلی
 • IRR
   • IRRریال ایران
   • USDدلار آمریکا
   • EURیورو
   • AEDدرهم امارات
   • فارسی
   • ENGLISH
   • Türkçe
   • العربية
 • آژانس مسافرتی اصفهان
 • آژانس مسافرتی آرامیس پرواز
 • آژانس هواپیمایی اصفهان
 • آژانس هواپیمایی اصفهان
 • تور قسطی اصفهان
 • تور کیش از اصفهان
 • تور لحظه آخری کیش از اصفهان
 • بلیط تفریحات کیش
 • تفریحات کیش ارزان
خان سفر
برگشت

آیا رسیژن درمان قطعی کرونا ویروس است؟

اخبارهای اثر بخشی رسیژن در مورد درمان قطعی کرونا ویروس

آیا رسیژن درمان قطعی کرونا ویروس است؟

رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری راجب اثربخشی داروی رسیژن و ترکیب داروهای اینترفرون بتا و کلترا برای کاهش مرگ و میر بیماران مبتلا به کرونا خبر داد؟!

دکتر پیام طبرسی در گفت‌وگویی تلویزیونی گفت: از زمانی که در چین اعلام شد ویروس جدیدی آمده است یک جست‌وجو در منابع انجام دادیم و متوجه شدیم که در بیماری سارس که از کرونا قدیمی‌تر بوده است، ترکیب "اینترفرون بتا" و "کلترا" برای درمان سارس استفاده شده بود؛ در بیماری مرس نیز از این ترکیب استفاده شده بود و در یک مطالعه انسانی، نتایج متناقض بود و برای همین از آنجا که این دارو‌ها در ایران نیز تولید می‌شوند و در دسترس‌اند به این فکر افتادیم که شاید استفاده از این دارو بتواند به بیماران کرونا کمک کند.

همچنین نشست تخصصی بررسی نقش داروی رسیژن (داروی ام اس)، در کاهش مرگ و میر بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان مسیح دانشوری با حضور علی اکبر ولایتی رئیس بیمارستان مسیح دانشوری، علیرضا زالی رئیس ستاد مقابله با کرونای استان تهران و جمعی از پزشکان و متخصصان این مرکز برگزار شد.

علی اکبر ولایتی در این نشست افزود: یکی از داروهای مورد استفاده، رسیژن است که در درمان بیماران کرونایی اثرگذاری فراوانی داشته و می‌توانیم با استفاده از این دارو تا حدودی با بیماری مقابله کنیم که با کسب مجوز از وزارت بهداشت و رعایت قوانین مربوطه از آن استفاده شده و تا حدود ۵ برابر نسبت به قبل بهبودی داشته‌ایم هر چند که باید مطالعات در سطح وسیع‌تری توسعه یابد که با هماهنگی وزارت بهداشت طراحی و اجرا خواهد شد.

دکتر طبرسی رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری در خصوص پژوهش‌های صورت گرفته در خصوص داروی کرونا افزود: «این مطالعه در دو مرحله مجزا انجام شد؛ در فاز اول تأثیر و عوارض این دارو بر روی ۲۰ بیمار مورد مطالعه قرار گرفت و خوشبختانه هیچ‌گونه مرگ و میری دیده نشد. علاوه بر آن، بار ویروسی بدن بیمار کمتر شد و عوارض خاصی نیز بروز پیدا نکرد؛ زیرا مقادیری از اینترفرون در بدن انسان نیز وجود دارد و فرم ساختاری آن به‌گونه‌ای است که عوارض دیگری به‌جز تب در برخی بیماران وجود نداشته است. نتایج این بررسی و مطالعه در قالب مقاله‌ای چاپ شده است. در مرحله دوم مطالعه، دارو برای درمان ۱۵۲ بیمار استفاده شد و خوشبختانه در این مطالعه هم نتایج بسیار خوبی به دست آمد و از میان کسانی که این دارو را برای آن‌ها تجویز و استفاده شده بود، به میزان قابل توجهی آمار مرگ و میر کاهش داشت و روند بهتری برای درمان داشتند.
به گفته وی، داروی اینترفرون در بدن انسان به صورت درون‌زا وجود دارد و در گذشته مشخص شده است که حالت ضد ویروس دارد و به خصوص نوع آلفای اینترفرون به عنوان درمانی برای هپاتیت سی استفاده می‌شد. نوع بتا اینترفرون نیز در درمان ام اس مورد استفاده قرار می‌گیرد و نتایج خوبی دارد.

دکتر طبرسی افزود: «از زمانی که در چین اعلام شد ویروس جدیدی آمده است یک جست‌وجو در منابع انجام دادیم و متوجه شدیم که در بیماری سارس که از کرونا قدیمی‌تر بوده است، ترکیب "اینترفرون بتا" و "کلترا" برای درمان سارس استفاده شده بود؛ در بیماری مرس نیز از این ترکیب استفاده شده بود و در یک مطالعه انسانی، نتایج متناقض بود و برای همین از آنجا که این دارو‌ها در ایران نیز تولید می‌شوند و در دسترس‌اند به این فکر افتادیم که شاید استفاده از این دارو بتواند به بیماران کرونا کمک کند».

آیا رسیژن به طور قطعی کرونا ویروس را درمان میکند؟

آیا رسیژن درمان قطعی کرونا ویروس است؟

به نقل از دکتر طبرسی: «اولین مطالعه درباره تأثیر این دارو بر کرونا در چین به چاپ رسید که اینترفرون بتا B بود که با ترکیب داروی کلترا توانسته بود طول دوره بیماری کرونا را کاهش دهد. مطالعه ایران شاید دومین و یا سومین مطالعه جهان در این خصوص باشد که به چاپ رسیده است. ما بر روی داروی اینترفرون بتا A که خوشبختانه نتیجه مثبتی داشت و کاهش قابل توجهی در کاهش مرگ و میر از خود نشان داده است».

وی افزود، این دارو در مورد بیماران سرپایی و بیمارانی با علائم خفیف و افرادی که سطح اکسیژن خوبی دارند، اصلاً توصیه نمی‌شود. در افرادی که اکسیژن خونشان کاهش می‌یابد و نیاز به بستری و مراقب‌های ویژه دارند، این دارو می‌تواند کمک‌کننده باشد. در هر صورت نیاز است که دارو توسط وزارت بهداشت تائید شود و خوشبختانه دارو در ایران در دسترس است و می‌تواند استفاده شود. توصیه می‌شود که مردم برای دریافت این دارو به صورت خودسرانه اقدام نکنند چرا که مورد اصلی استفاده داروی اینترفرون برای بیماران ام اس است و ممکن است با کمبود این دارو مواجه شویم.

شاید بسیاری از افراد بپرسند که آیا این دارو، درمان قطعی کرونا است؟ باید بگوییم که خیر هنوز درمان قطعی برای کرونا وجود ندارد. این‌ها داروهایی هستند که در مطالعات اولیه اثراتی از خود نشان داده‌اند و امیدواریم که در آینده نتایج بهتری ارائه شود. در یکی دو ماه آینده نیز نتایج جدیدی قرار است از سوی سازمان بهداشت جهانی منتشر شود. در هر حال تا کشف واکسن و داروی درمان قطعی کرونا، می‌بایست همچنان به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی توجه کنیم.

031-32687001 - 7003
09131095079 | 09052377600
خ حمزه اصفهانی شمالی ساختمان ققنوس آژانس مسافرتی آرامیس پرواز آریا (فروش بلیط و تور کیش از اصفهان)
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت و محتویات آن متعلق به خان سفر میباشد طراحی ، پیاده سازی و اجرا توسط شرکت نرم افزاری همیار سفر اسپادانا
0
برای مشاهده سبد خرید کلیک کنید
>
بازگشت به سایت

آژانس هواپیمایی اصفهان آرامیس پرواز آریا

آژانس مسافرتی اصفهان آرامیس پرواز   09391131343 | 09131095079

تور ریلی قشم از اصفهان   7003 - 03132687001

تور قشم از اصفهان   03132682910

تور کیش از اصفهان  اصفهان خیابان 22 بهمن خیابان حمزه شمالی نبش کوچه شماره 30 ساختمان ققنوس طبقه اول آژانس مسافرتی و هوایی غزال پرواز آریا

   تور قسطی از اصفهان   تورهای اقساطی آژانس هواپیمایی اصفهان آرامیس پرواز

ارتباط با ما

عضویت در خبرنامه