بستن
خان سفر
 • ورود و عضویت
منو اصلی
 • IRR
   • IRRریال ایران
   • USDدلار آمریکا
   • EURیورو
   • AEDدرهم امارات
   • فارسی
   • ENGLISH
   • Türkçe
   • العربية
 • آژانس مسافرتی اصفهان
 • آژانس مسافرتی آرامیس پرواز
 • آژانس هواپیمایی اصفهان
 • آژانس هواپیمایی اصفهان
 • تور قسطی اصفهان
 • تور کیش از اصفهان
 • تور لحظه آخری کیش از اصفهان
 • بلیط تفریحات کیش
 • تفریحات کیش ارزان
خان سفر
برگشت

اخذ ویزای گرجستان | ویزای گرجستان | خان سفر آژانس مسافرتی غزال پرواز اصفهان

ویزا گرجستان | اخذ ویزای گرجستان khansafar ghazal parvaz خان سفر غزال پرواز آریا خان سفر آژانس مسافرتی غزال پرواز اصفهان

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا گرجستان به صورت الکترونیکی به شرح زیر بود :

1) اسکن رنگی گذرنامه 

2) اسکن رنگی عکس 4*6

انواع ویزای گرجستان

یک شخص خارجی که تمام شرایط و ملزومات صدور ویزای گرجستان را دارد، می­‌تواند ویزای تک ورودی و یا چند ورودی دریافت بکند.

ویزای تک ورودی کوتاه مدت

بر اساس طول مدت اقامت که در فرم درخواست ویزای گرجستان ذکر شده است صادر می‌­شود و طول آن برای اقامت کمتر از ۳۰ روز است.

ویزای چند ورودی کوتاه مدت

برای مدت حداکثر ۵ سال صادر می­‌شود، و در عین حال باید به این توجه داشت که ورود و طول مدت اقامت این شهروند خارجی نباید از ۹۰ روز در یک دوره ۱۸۰ روزه فراتر رود. ویزای چند ورودی (مولتی) کوتاه مدت تنها برای شخص خارجی‌ای صادر می‌­­شود که طی یک سال گذشته حداقل یک بار در گرجستان بوده و زمینه درخواست برای ویزای چند ورودی کوتاه مدت را داشته باشد.

ویزای بلند مدت

به شخص اجازه ورود چند مرتبه به کشور، به مدت ۹۰ روز را می­‌دهد و دوره اعتبار آن ۱ سال است و برای مدتی است که شخص در گرجستان اقامت خواهد داشت. ویزای گرجستان بلند مدت با دوره اعتبار ۱ سال تنها برای گروه ویزای مهاجرتی D5 صادر می‌­شود.

ویزا گرجستان | اخذ ویزای گرجستان khansafar ghazal parvaz خان سفر غزال پرواز آریا خان سفر آژانس مسافرتی غزال پرواز اصفهانویزا گرجستان | اخذ ویزای گرجستان khansafar ghazal parvaz خان سفر غزال پرواز آریا خان سفر آژانس مسافرتی غزال پرواز اصفهان

ویزای گرجستان دارای تقسیم بندی­‌های زیر است:

 • گروه A-ویزای دیپلماتیک
 • گروه B-ویزای ویژه
 • گروه C-ویزای معمولی
 • گروه D-ویزای مهاجرتی
 • گروه T-ویزای ترانزیت

گروه A-ویزای دیپلماتیک

ویزای دسته A1- ویزای گرجستان A1 برای مقامات ارشد قانون گذار خارجی، و یا مقامات اجرایی، اعضای هیئت‌های عالی و سطح بالا و اعضای خانواده‌­های همراه که برای کارهای دولتی، رسمی، کسب و کار، دوستانه و یا غیر رسمی وارد گرجستان می­‌شوند، صادر می­‌شود.

ویزای دسته A2- این ویزا برای کارکنان ماموریت‌­های دیپلماتیک و معادل آن که در گرجستان اعتبار دارد، مقامات کنسولی، برای کارکنان دفاتر نمایندگی سازمان­‌های بین المللی واقع در گرجستان که توسط کشور گرجستان به آنها مقام دیپلماتیک اهدا شده است و همچنین اعضای خانواده‌­های آنها صادر می­‌شود.

ویزای دسته A3- این ویزا به پیام رسان­‌های سیاسی و افرادی که ضمن یک ماموریت دیپلماتیک ویژه وارد کشور گرجستان می­‌شوند صادر می­‌شود.

ویزای دسته A4- این ویزا به رایزن­‌های افتخاری گرجستان و اعضای خانواده آنها و در صورتی که آن‌ها شهروند یک کشور خارجی باشند اعطا می­‌شود.

ویزای دسته A5- این ویزا به افرادی که دارای پاسپورت تجاری/ رسمی و یا عادی هستند و ضمن ماموریت­‌های مختلف مربوط به منافع ملی گرجستان وارد کشور گرجستان می­‌شوند (مثل افرادی که دارای ویزای دیپلماتیک هستند و برای دیدار های کاری وارد گرجستان می­‌شوند) صادر می‌­شود.

گروهB -ویزای ویژه

ویزای دسته B1- این ویزا برای اعضای هیئت‌­های خارجی، افرادی که دارای گذرنامه­‌های خدماتی هستند و برای دیدارهای کاری به گرجستان می‌­آیند، همچنین اعضای خانواده که همراه آن‌ها هستند و سایر افراد همراهشان صادر می­شود.

ویزای دسته B2- این ویزا برای کارکنان اجرایی، فنی و خدماتی ماموریت­‌های دیپلماتیک خارجی، کارکنان کنسولی و خدماتی دفاتر کنسولگری، اعضای خانواده آن‌ها و همچنین کارگران خانه آن‌ها، کارکنان سازمان‌­های بین المللی و بشر دوستانه که در گرجستان واقع شده­‌اند به همراه اعضای خانواده آن‌ها و کارگران خانه آن‌ها که افرادی دارای ویزای دیپلماتیک A2 را همراهی می‌­کنند صادر می‌­شود.

ویزای دسته B3- این ویزا برای افرادی که تحت توافقنامه­‌های بین المللی دوجانبه و چند ­جانبه گرجستان وارد کشور گرجستان می‌­شوند، اعضای نیرو­های حافظ صلح، و سایر گروه­ های اعزامی نظامی مستقر در گرجستان که تحت یک معاهده بین المللی هستند و اعضای خانواده آنها صادر می­‌شود.

ویزای دسته B4- این ویزا برای افرادی که به عنوان اعضای ماموریت­‌های مختلف که مربوط به منافع ملی گرجستان است وارد گرجستان می­‌شوند صادر می­شود.

گروه C-ویزای معمولی

ویزای دسته C1-این ویزا برای افرادی که با هدف گردشگری وارد گرجستان می­‌شوند، صادر می­شود.

ویزای دسته C2- این ویزا برای افرادی که برای ملاقات با اقوام و یا دوستان خود وارد گرجستان می­‌شوند و همچنین افرادی که به صورت آزاد کار می­‌کنند (گزارشگر يا عكاس‌ يا هنرمند و غيره‌ -‏ ناوابسته‌ به‌ روزنامه‌ يا یک موسسه خاص) صادر می‌­شود.

ویزای دسته C3- این ویزا برای افرادی که به منظور برگزاری جلسات و مذاکرات تجاری وارد گرجستان می­‌شوند، شرکت کنندگان کارگاه­‌های علمی، کنفرانس‌­ها و سایر رویدادهای پژوهشی، آموزشی، فرهنگی و یا ورزشی؛ افرادی که برای انجام فعالیت‌­های روزنامه ­نگاری وارد گرجستان می‌­شوند، اعضای خدمه کشتی­‌هایی که در بندرهای گرجستان مستقر هستند، مگر آنکه فعالیت بدون نیاز به ویزای اعضای خدمه تحت یک معاهده بین المللی تضمین شده باشد و برای رانندگان و کمک رانندگانی که کالاهای بین المللی و ترابری شهری را انجام می­‌دهند، صادر می‌­شود.

ویزای دسته C4- این ویزا برای افرادی که در شرایط خطرناک و شرایطی که برای زندگی و سلامت افراد خطرناک هستند به منظور ارائه کمک­‌های بشر دوستانه و انجام فعالیت­‌های خیریه وارد گرجستان می­‌شوند، برای افرادی که سرپرست، قیم و مراقب یک شهروند گرجستانی هستند، افرادی که تحت سرپرستی و مراقبت یک شهروند گرجستانی هستند، افرادی که برای درمان به گرجستان می آیند، افرادی که برای دیدار مزار اقوام و دوستان خود به گرجستان می آیند و یا افرادی که با هدف دیدار از مکان­‌های مقدس وارد گرجستان می‌­شوند، صادر می­‌شود.

گروه D-ویزای مهاجرتی

ویزای دسته D1- این ویزا برای افرادی که به منظور کار وارد گرجستان می­‌شوند، مشاوران و نمایندگان شرکت­‌ها که برای انجام وظایف رسمی خود وارد گرجستان می­‌شوند، خارجی­‌هایی که برای انجام کارهای قراردادی وارد گرجستان می­‌شوند و افرادی که برای انجام فعالیت‌­های کارآفرین مطابق با قانون کشور گرجستان در زمینه فعالیت­‌های کارآفرینی وارد گرجستان می­‌شوند، صادر می­‌شود.

ویزای دسته D2- این ویزا برای افرادی که به منظور انجام فعالیت‌­های علمی، ورزشی، فرهنگی و یا آموزشی به گرجستان می‌آیند؛ افرادی که به صورت آزاد کار می­‌کنند، افراد خارجی که به عنوان کارآموز و یا داوطلب وارد گرجستان می­‌شوند و دست اندرکاران مطبوعاتی که برای انجام فعالیت حرفه­ای خود به گرجستان می‌آیند، صادر می‌­شود.

ویزای دسته D3- افرادی که به منظور تحصیل و یا انجام تحقیق در یک موسسه آموزشی مورد تایید به گرجستان می‌آیند و یا افرادی که به عنوان بخشی از یک برنامه آموزشی بین المللی وارد گرجستان می‌­شوند، صادر می‌­شود.

ویزای دسته D4- این ویزا برای افرادی که برای تجدید دیدار خانوادگی به گرجستان می‌آیند صادر، می­‌شود.

ویزای دسته D5- این ویزا برای فردی (به همراه اعضای خانواده اش) صادر می­‌شود که بر اساس قانون تایید شده توسط قوه قانون گذاری گرجستان دارای حق مالکیت اموال غير منقولی (به جز زمین­های کشاورزی) باشد که بر اساس لاری گرجستان قیمتی (طبق قیمت روز بازار) بالاتر از ۳۵ هزار دلار ایالات متحده آمریکا داشته باشد.

گروه T– ویزای ترانزیت

ویزای گروه T به افراد خارجی­ای اعطا می­‌شود که قصد گذر از گرجستان را دارند تا از طریق خاک گرجستان وارد یک کشور سوم بشوند. حداکثر طول ویزای ترانزیتی ۱۰ روز است.

ویزا گرجستان | اخذ ویزای گرجستان khansafar ghazal parvaz خان سفر غزال پرواز آریا خان سفر آژانس مسافرتی غزال پرواز اصفهان

فرایند های دریافت ویزا

ویزای گرجستان توسط دفاتر کنسولی و هیئت‌های سیاسی مستقر در خارج از کشور صادر می‌­شود. این در حالی است که ویزای الکترونیکی توسط وزارت امور خارجه گرجستان پس از ارائه فرم مربوط به درخواست ویزا از طریق وبسایت وزارت خانه  (evisa.gov.ge) درگاه ویزای الکترونیکی صادر می‌­شود. علاوه بر این وزارت امور خارجه حق صدور ویزای مهاجرتی به افراد خارجی­ای که به صورت قانونی در گرجستان هستند را نیز دارد. شهروندان کشورهایی که گرجستان در آن‌جا هیچ نماینده سیاسی و دفتر کنسولگری ندارد، می‌توانند از طریق دفاتر کنسولگری و یا هیئت‌­های سیاسی مستقر در کشورهای همسایه اقدام کنند. افراد خارجی که در کشور خود اقامت ندارند می‌­توانند به دفاتر کنسولگری گرجستان در همان کشوری که در آن اقامت دارند مراجعه نمایند. در چنین مواردی، این شهروند خارجی می­‌بایست یک ویزای چند ورودی و یا مجوز اقامت معتبر برای کشوری که در آن اقامت دارد را به همراه داشته باشد.

می‌توان تمام اسناد لازم به منظور صدور ویزای مهاجرتی برای یک خارجی که به صورت قانونی در گرجستان است را به وزارت امور خارجه ارائه کرد، همچنین می‌توان این مدارک را به تمام شعبه­‌های اداره خدمات عمومی، دفاتر ارضی آژانس توسعه خدمات عمومی و مراکز اجتماعی نیز ارائه کرد. تمام موسساتی که به آنها اشاره شد حق زدن مهر ویزا به مدارک مسافرتی و یا صدور یک ویزای الکترونیک را دارند.

وزارت امور خارجه گرجستان مسئولیت تصمیم گیری برای صدور ویزای مهاجرتی برای اشخاص خارجی­ که به صورت قانونی در گرجستان هستند را بر عهده دارد.

پس از دریافت فرم درخواست ویزا و مدارک لازم، تصمیم صدور یک ویزای کوتاه مدت طی ۱۰ روز گرفته می‌­شود. این در حالی است که ویزای الکترونیکی پس از ارائه اینترنتی فرم درخواست ویزا از طریق وبسایت وزارت امور خارجه گرجستان یعنی www.evisa.gov.ge (درگاه ویزای الکترونیک) و پس از پردازش آن، ظرف کمتر از ۵ روز پس از ارائه فرم درخواست اینترنتی صادر می­‌شود.

تصمیم گیری‌های لازم برای صدور ویزای گروه D یعنی ویزای مهاجرتی بلند مدت (به جز دسته D5) پس از ارائه فرم درخواست ویزا در طی ۳۰ روز گرفته می­‌شود. پس از ارائه فرم درخواست، تصمیم گیری­‌های لازم برای صدور ویزای مهاجرتی دسته D5 در طی ۱۰ روز انجام می‌­شود.

تمدید ویزا

افراد خارجی­ که در گرجستان هستند این امکان را دارند تا برای تمدید ویزای گرجستان ویژه و ویزای دیپلماتیک کوتاه مدت (گروه A و B) و همچنین دسته D3 و D5 از گروه ویزاهای مهاجرتی اقدام نمایند. مدارک لازم برای تمدید ویزای کوتاه مدت دیپلماتیک و ویزای ویژه از طریق وزارت امور خارجه گرجستان ارائه می­‌شوند، این در حالی است که مدارک لازم برای تمدید دسته D3 و D5 از گروه ویزاهای مهاجرتی می‌توانند هم از طریق وزارت امور خارجه گرجستان و هم از طریق شعبه­‌های اداره خدمات عمومی، دفاتر ارضی آژانس توسعه خدمات عمومی و مراکز اجتماعی ارائه گردند.

توجه: شخص خارجی­ که مدت اقامتش در گرجستان از لحاظ قانونی منقضی شده است، می­‌تواند بدون نیاز به خروج از کشور برای تمدید ویزای خود اقدام نماید. در حالی که روند اجرایی تمدید ویزا در حال انجام است، شرایط اقامت این فرد خارجی در گرجستان موجه فرض می‌­شود و این فرد از پرداخت جریمه‌ه­ایی که توسط قوه قانون گذار گرجستان برای تخطی شرایط قانونی اقامت در کشور در نظر گرفته شده است معاف خواهد شد. در عین حال، تا زمانی که تصمیم نهایی برای تمدید ویزا گرفته شود نمی‌­توان این فرد خارجی را از گرجستان اخراج کرد.

031-32687001 - 7003
09131095079 | 09052377600
خ حمزه اصفهانی شمالی ساختمان ققنوس آژانس مسافرتی آرامیس پرواز آریا (فروش بلیط و تور کیش از اصفهان)
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت و محتویات آن متعلق به خان سفر میباشد طراحی ، پیاده سازی و اجرا توسط شرکت نرم افزاری همیار سفر اسپادانا
0
برای مشاهده سبد خرید کلیک کنید
>
بازگشت به سایت

آژانس هواپیمایی اصفهان آرامیس پرواز آریا

آژانس مسافرتی اصفهان آرامیس پرواز   09391131343 | 09131095079

تور ریلی قشم از اصفهان   7003 - 03132687001

تور قشم از اصفهان   03132682910

تور کیش از اصفهان  اصفهان خیابان 22 بهمن خیابان حمزه شمالی نبش کوچه شماره 30 ساختمان ققنوس طبقه اول آژانس مسافرتی و هوایی غزال پرواز آریا

   تور قسطی از اصفهان   تورهای اقساطی آژانس هواپیمایی اصفهان آرامیس پرواز

ارتباط با ما

عضویت در خبرنامه