بستن
خان سفر
 • ورود و عضویت
منو اصلی
 • IRR
   • IRRریال ایران
   • USDدلار آمریکا
   • EURیورو
   • AEDدرهم امارات
   • فارسی
   • ENGLISH
   • Türkçe
   • العربية
برگشت

سوغاتی‌های اصفهان

سوغاتی‌های اصفهان خان سفر غزال پرواز khansafar ghazalparvaz

سوغات خوراکی

گز

گز در اصفهان قدمتی تاریخی دارد. پادشاهان ایرانی قرن‌ها پیش، از گز به‌عنوان هدیه برای دیگر شاهان دنیا استفاده می‌کردند. گز را می‌توان مهم‌ترین سوغات خوراکی اصفهان نامید که قدمت آن به ۴۵۰ سال پیش و زمان صفویان بازمی‌گردد.

پولکی

بعد از گز، نوبت به پولکی اصفهان می‌رسد. پولکی نه‌تنها در میان گردشگران، بلکه بین اهالی شهر نیز محبوبیت فراوانی دارد. پولکی بسیار نازک و شفاف بوده و شبیه به پولک است.

نبات

نبات اصفهان یکی دیگر از سوغاتی‌های خوراکی این شهر است. نبات در اصفهان در عطرها و طعم‌های مختلف عرضه شده و به شکل شاخ نبات و چوبی به فروش می‌رسد.

جوز قندی

جوز قندی یکی از سوغاتی‌های گران اصفهان محسوب می‌شود و علاوه بر این شهر، در دیگر نقاط کشور نیز به تولید می‌رسد. در تهیه این خوراکی، پوست میوه هلو کنده شده و به‌جای هسته آن، مغز گردوی آسیاب شده و خاک قند می‌ریزند. میوه درنهایت خشک شده و آماده عرضه می‌شود. در شهرهای شمالی کشور از آلو و گلابی برای تهیه این شیرینی استفاده می‌شود.

صنایع‌دستی

اصفهان را می‌توان پایتخت صنایع‌دستی کشور نامید. صنایع‌دستی اصفهان نه‌تنها در کشور، بلکه در سراسر دنیا شهرت فراوان دارد. می‌توان بهترین صنایع‌دستی اصفهان را از میدان نقش‌جهان و بازار قدیمی شهر تهیه کرد.

میناکاری

زادگاه هنر میناکاری اصفهان است. امروزه هنر میناکاری یکی از مهم‌ترین صنایع‌دستی اصفهان را شامل شده و مخاطبان فراوانی دارد. گردشگران داخلی و خارجی نیز از این هنر استقبال کرده و اشیای زینتی میناکاری شده را با خود به شهرشان می‌برند. در هنر میناکاری از فلز و مواد رنگی استفاده می‌شود. علاوه بر فلز، ظروف سفالی و چینی نیز در تهیه میناکاری کاربرد دارند.

خاتم‌کاری

خاتم یکی دیگر از سوغاتی‌های نفیس اصفهان است که به دست هنرمندان زبردست اصفهانی تولید می‌شود. قدمت هنر خاتم‌کاری در اصفهان به دوران صفویه بازمی‌گردد. در تهیه خاتم، قطعات کوچک چوب با اشکال هندسی زیبا در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند. در تهیه خاتم از فلزات گران‌بها نظیر طلا، نقره و آلومینیوم نیز استفاده می‌شود.

پارچه‌های قلمکاری شده

پارچه‌های قلمکاری شده هنر ناب اصفهانی را به نمایش می‌گذارند. در تهیه این پارچه‌ها، از قالب‌های چوبی آغشته به رنگ استفاده شده و اشکالی زیبا بر روی پارچه چاپ می‌شوند. این پارچه‌ها می‌توانند یک سوغاتی خوب از سفر به اصفهان باشند.

قلم‌زنی

این هنر مخصوص اصفهان بوده و از صنایع‌دستی مشهور این شهر محسوب می‌شود. از قلم‌زنی در سینی، گلدان، انواع ظروف و قاب عکس استفاده شده و مغازه‌های سراسر شهر به‌وفور این هنر زیبا را به فروش می‌رسانند. هنر قلم‌زنی اصفهانی توجه هر گردشگری را به خود جلب می‌کند.

کاشی سازی

کاشی‌های فیروزه‌ای‌رنگ اصفهان، قدیمی‌ترین کاشی‌های موجود در این شهر هستند که در مناره‌های دوران سلجوقی یافت می‌شوند. اصفهان علاوه بر کاشی‌های ساختمانی، اقدام به ساخت کاشی‌های منقش برای نمای بیرونی بناها و مساجد نیز می‌کند.

 

03132687001 - 7003
09131095079 | 09391131343
اصفهان خ مشتاق خ حمزه شمالی ساختمان ققنوس آژانس مسافرتی اصفهان غزال پرواز (سامانه فروش تور و بلیط چارتری خان سفر)
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت و محتویات آن متعلق به خان سفر میباشد طراحی ، پیاده سازی و اجرا توسط شرکت نرم افزاری همیار سفر اسپادانا

 

bgblue   09391131343 | 09131095079

bgblue   69 - 03132666567

   03132682910

 اصفهان خیابان 22 بهمن خیابان حمزه شمالی ساختمان ققنوس شرکت خدمات مسافرت هوایی ، گردشگری غزال پرواز آریا

     

ارتباط با ما

عضویت در خبرنامه

 

bgblue   09391131343 | 09131095079

bgblue   69 - 03132666567

   03132682910

 اصفهان خیابان 22 بهمن خیابان حمزه شمالی ساختمان ققنوس شرکت خدمات مسافرت هوایی ، گردشگری غزال پرواز آریا

     

ارتباط با ما

عضویت در خبرنامه